Ceza Avukatı

Ceza Avukatı

Ceza Avukatı
27 votes, 4.63 avg. rating (92% score)

Ceza ve Ağır Ceza davalarına konu olan vakaların çözümü noktasına uzman bir ceza avukatı tarafından alınacak hukuki destek bireylerin yaşayabilecekleri mağduriyeti en aza indirebilmek adına mutlak fayda sağlayan hususların başında gelmektedir. Bu noktada ceza avukatı, Ceza Kanunu’na aykırılık teşkil eden eylem veya davranışı gerçekleştiren kişinin ya da bu eylem veya davranıştan etkilenen kişinin hukuki süreçte danışmanlığını yapmakla görevli hukukçudur. Avukatlık mesleğinde temel anlamda branşlaşma olmasa bile avukatların belirli bir dava türüne daha fazla yetkin olması durumu söz konusu olabilmektedir. Ceza avukatı tabiri de mesleğini icra ederken ceza hukuku ve ceza davalarında deneyim sahibi ve bu tür vakaların çözümü noktasında gerekli bilgiye sahip olan avukatlar için kullanılmaktadır.

ceza avukatı tutmanın avantajları

Ceza Avukatı Tutmanın Avantajı

Ceza davalarına konu olabilecek olaylarda gözaltı, tutuklama, ifade verme, el koyma gibi durumlarda ya da dava süreçlerinde uzman bir ceza avukatı ile sürecin yürütülmesi mutlak avantaj sağlayacak unsurların başında gelmektedir. Burada ceza avukatları, müvekkilinin tahliyesini sağlayabileceği gibi suçun sabit olduğu noktada en az ceza ile davanın sonuçlanmasını sağlamak adına hukuki bilgi ve deneyimini ortaya koymaktadır. Gerek soruşturma gerekse de kovuşturma aşamalarında sürecin mutlak suretle uzman bir ceza davası avukatı ile yürütülmesi önerilmektedir.

Ceza Davası Avukatı Ne Yapar

Ceza Davası Avukatı Ne Yapar?

Ceza hukuku kapsamında yer alan ve ceza davalarına konu olan yaşama karşı işlenen suçlar, vücut dokunulmazlığına karşı işlenmiş suçlar, cinsel suçlar, kişi hürriyetine karşı işlenen suçlar, özel hayata karşı işlenen suçlar, kamu güvenliğine karşı işlenen suçlar, genel ahlaka karşı işlenen suçlar… gibi suçlarda ceza avukatları müvekkilinin haklarını korumak ve süreç sonucunda olası hak kayıplarını bertaraf etmek amacıyla hizmet vermektedir. Ceza avukatları müvekkilinin niteliğine göre süreç yönetimi yapar. Bu noktada suçun şüphelisi adına süreci yürütecek olan ceza avukatı, müvekkilinin ceza davası sonucunda beraat edebilmesi ya da minimum ceza ile davanın sonuçlandırılması adına hukuki destek verecektir. Diğer yandan ceza davası avukatı müvekkilinin mağdur kişi olması durumunda ise suçu işleyen kişinin gerekli cezayı almasının yanı sıra müvekkilinin yaşadığı mağduriyetin tazminini de sağlayabilmektedir.

Ağır Ceza Avukatı

Ağır Ceza Avukatı

Ağır ceza davalarında şüpheli ya da sanığın avukatlığını yürütecek olan ağır ceza avukatı, müvekkilinin gerek gözaltı sürecinde gerekse de yargılama sürecinde minimum cezayı almasını ve  mümkünse müvekkilinin beraat etmesini sağlamak amacıyla hizmet vermektedir. Burada ağır ceza davalarında çok ciddi hapis cezaları söz konusu olduğu için  sanık veya şüphelinin bu süreçte uzman bir ağır ceza avukatı tarafından destek alması son derece önemlidir.

Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mudur?

Hayır ceza davaları da dahil olmak üzere hiçbir dava türü için bireylerin avukat tutma zorunlulukları yoktur. Fakat ceza davalarında sürecin hukuki anlamda doğru yürütülememesi ciddi hapis cezalarına neden olabileceği gibi ceza alacak kişiler için verilecek cezanın da üst sınırdan olması söz konusu olabilmektedir. O yüzden her ne kadar ceza avukatları tarafından destek alınması zorunlu olmasa da sürecin sonunda hak kaybı yaşanmaması adına avukat tutulması önerilir.

Ceza Davası ve Ceza Avukatı Ücreti

Ceza davası sürecinde avukat ücreti sık sık merak edilen konular arasında yer almaktadır. Burada ceza avukatı tarafından alınacak vekalet ücreti davanın niteliğine göre farklılık gösterecektir. Örneğin uyuşturucu suçları ile taksirle adam öldürme suçu kapsamındaki davalar birbirinden ayrı ücretlendirilecektir. Keza uyuşturucu suçları içerisinde yer alan uyuşturucu madde bulundurma suçu ile uyuşturucu madde satışı arasında da ücret açısından farklılık olacaktır. Ceza avukatı ücreti ile ilgili olarak avukatlık tarifesi hakkında ayrıntılı bilgiyi 0532 355 84 05 numaralı telefondan bize ulaşarak edinebilirsiniz.

Ceza Avukatı İstanbul

Hukuk büromuz İstanbul içerisinde görülecek olan ceza davalarına konu olabilecek eylemlerin gerek gözaltı gerekse de soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde müvekkillerine hizmet vermekte olup, uzman ceza avukatlarımız ile sürecin müvekkil açısından sağlıklı sonuçlanmasına hukuki katkı sağlamaktayız.