Tazminat Avukatı 9


Tazminat Avukatı
3 votes, 5.00 avg. rating (97% score)

Hukuka aykırı bir eylem karşısında ödenen, mağdurun maddi veya manevi anlamda gördüğü zararın karşılanmasını amaçlayan bedel, Tazminat olarak adlandırılır. Söz konusu zararın niteliğine göre farklı tazminat türleri mevcuttur. Tazminat avukatı olarak tabir edilen kişiler müvekkillerinin maddi ya da manevi zararlarının giderilmesi adına hukuki süreci yürüten kişilerdir. Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, boşanma tazminatı, trafik kazası tazminatı, iş kazası tazminatı, yanlış tedavi ve hatalı ameliyat tazminatı, destekten yoksun kalma tazminatı, araç değer kaybı tazminatı, bankalara açılacak tazminat davaları…gibi maddi ve manevi tazminat süreçlerinde bireylerin ihtiyaç duyacağı hukuki destek, tazminat avukatları tarafından sunulabilmektedir.

Tazminat Avukatı Ne Yapar?

Tazminat davaları ve tazminat alacaklarına ilişkin hukuki süreç oldukça karmaşık olabilmektedir. Kimi zaman bireyler tazminata ilişkin haklarından mahrum kalabilmekle birlikte kimi zaman ise bu hakkın eksik ödenmesi gibi bir sorunla karşılaşabilmektedir.  Bu noktada tazminat avukatı sizin haklarınızın savunulması ve yaşadığınız gerek maddi gerekse de manevi zararın giderilmesini sağlamakla görevlidir.

Hukuki süreçlerde avukat tutulması ve sürecin bir avukat ile yürütülmesi zorunlu olmasa da bu süreç sonunda yaşanacak maddi ve manevi kayıplar göz önüne alındığında uzman bir tazminat avukatı ile tazminat davalarının yürütülmesi bireylere mutlak fayda sağlayacaktır.

Tazminat Avukatı Ücretleri

Tazminat avukatları ile hukuki süreçlerin yürütülmesi noktasında merak edilen hususlardan birisi de söz konusu davalarda ödenmesi gereken avukatlık ücreti olmaktadır. Tazminat avukatı ücretleri açısından belirleyici olan açılacak olan davanın niteliğidir. O nedenle tazminat hakkınızın korunması adına uzman bir tazminat avukatı ile iletişime geçerek söz konusu hukuki süreç için gerekli maliyeti öğrenmek daha sağlıklı olacaktır.

Aşağıda sıklıkla tazminat hakkına ilişkin davalara konu olan vakalar yer almaktadır.

Tazminat Avukatı, maddi ve manevi tazminat

Tazminat Avukatı İstanbul

Hukuk büromuz başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin her yerinde tazminata konu davalarda profesyonel hizmet ile hukuki sürecin hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını amaçlamaktadır. Bu noktada uzman tazminat avukatlarımız ihtiyacınız olan hukuki desteği sağlayarak gerek maddi gerekse de manevi tazminat haklarınızın korunmasını sağlayabilmektedir.


Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dört + = 13

9 thoughts on “Tazminat Avukatı