+905553708892
info@halilibrahimcelik.av.tr

Trafik Kazası Avukatı

Miras, Bilişim, Ceza, Aile ve İş Hukuku Avukatı

Trafik Kazası Avukatı
Trafik Kazası Avukatı
2 votes, 5.00 avg. rating (95% score)

Her gün binlercesi yaşanan trafik kazaları, gerekli eğitimlerin tam anlamıyla alınmamasından kaynaklanabildiği gibi trafik denetimlerinin eksikliğinden ya da yollardan kaynaklanan aksaklık veya kusurlardan da kaynaklanabilmektedir. Trafik kazalarında can kaybı olabileceği gibi mal kaybı da söz konusu olabilmektedir. Trafik kazası avukatı gerçekleşen kazalarda yaşanılan mağduriyetin giderilmesi adına hukuki süreci yürütür.

Trafik kazalarında can kaybı yaşanabileceği gibi, yaralanmalı trafik kazası ya da sadece maddi hasarlı trafik kazası da gerçekleşmiş olabilir. Burada kazaya karışan kişilerin kazadan doğan maddi veya manevi tazminat hakları uzman bir trafik kazası avukatı ile hukuki sürecin yürütülmesi sonucu korunabilmektedir.

Trafik Kazası Avukatı

Trafik Kazası Avukatı Ne Yapar?

Yaşanılan kazanın niteliğine göre kazaya sebebiyet veren kusurlu kişilerin gerekli cezai yaptırıma tabi tutulmasının sağlanması ile birlikte, trafik kazası avukatı, mağdurun gerek maddi gerekse de manevi zararlarının tazmin edilmesini sağlamak amacıyla hizmet verir. Burada örneğin ölümlü trafik kazalarında vefat eden kazazedenin bakmakla yükümlü olduğu ailesi için “destekten yoksun kalma tazminatı” talep edilebileceği gibi, bu ailenin yaşadığı derin acı ve keder için manevi tazminat da talep edilebilir.

Yalnızca maddi hasarlı trafik kazasının meydana geldiği durumlarda ise, kazaya maruz kalan araçlarda bir maddi zarar oluşmaktadır. Bu maddi zararlar her ne kadar sigorta ve kasko tarafından karşılanıyor olsa bile, araçların ikinci el satış fiyatlarında bir kayba neden olmaktadır. “araç değer kaybı” olarak ifade edilen bu tür durumlarda trafik kazası avukatı mağdurun yaşadığı maddi zararın giderilmesi adına hizmet vermektedir.

Trafik kazalarında hukuki sürecin uzman bir trafik kazası avukatı ile yürütülmesi hem maddi hem de manevi olarak yaşanılan zararların giderilmesi adına mutlak fayda sağlayacaktır. Kaza sonrası mağdur kişilerin söz konusu zararlarının giderilebilmesi için hukuki süreç etkili bir şekilde yürütülmelidir. Aksi durumda bireyler hak kaybına uğrayabilirler.

Trafik Kazası Avukatı İstanbul

Hukuk büromuz uzman avukat kadrosu ile trafik kazalarında yaşanılan hak kayıplarının telafisi ve zararların giderilmesi adına hizmet vermekte olup, ölümlü trafik kazaları, yaralanmalı trafik kazaları ya da yalnızca maddi zararlı trafik kazalarında kazazedelerin yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi amacıyla hukuki süreci profesyonel bir şekilde yürütmektedir.

2 cevap

  1. Bayram Aydin dedi ki:

    Merhaba, 2014 model Renault Clio aracımla ile şehirler arası yolda yoldan çıkarak yaralanmali kaza yaptım, (aracimdaki yolcular yaralandı, ) Araç ön sol ve sol yandan ağır darbe almasına rağmen airbaglari açılmadı. Renault ta dava açabilirmiyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 × = kırk beş