0555 687 39 65
info@halilibrahimcelik.av.tr

İşçi Avukatı – İş Hukuku Avukatı

Miras, Bilişim, Ceza, Aile ve İş Hukuku Avukatı

İşçi Avukatı İşçi Hakları iş hukuku avukatı

Son Güncellenme

Çalışma Hayatında iş işverenler ile işçiler arasında hukuki anlaşmazlıklar sıklıkla dava konusu olup bu süreçte İşçi Avukatı çalışanın haklarının korunması ve olası hak kayıplarının bertaraf edilmesi amacıyla faaliyet gösterir.

Çalışma hayatına dair, ihbar ve kıdem tazminatı alacakları, haksız nedenle işten çıkarılma ve işe iade, işyerinde mobing, psikolojik baskı ve kötü niyet, iş kazası ve meslek hastalığı, fazla mesai ücretleri ve yıllık ücretli izinler, performans düşüklüğü, ekonomik nedenler ya da benzer sebeplerle işten çıkarma… gibi bir çok durum hukuki anlaşmazlıklara neden olmakla birlikte çalışanlar açısından hak kaybı yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. İşçi ve iş hukuku avukatı ise bu noktada yaşanacak hak kayıplarının önüne geçmek ya da yaşanılan mağduriyetin giderilmesi adına çalışanlara hukuki destek vermektedir.

İşçi Avukatı Ne Yapar?

Çalışma hayatına ilişkin yaşanılan sorunların hukuki temelde çözülmesi ve işçinin mağduriyetinin giderilmesi adına İşçi Avukatı hukuki süreçleri yürütmektedir. Bu noktada kıdem tazminatı, ihbar tazminatı,yıllık ücretli izin, fazla çalışma sürelerine ilişkin hakları korur. Haksız nedenle işten çıkarılma sonucu işe iade davaları süreçlerinde çalışanın yaşadığı mağduriyetin giderilmesini sağlamaktadır. Diğer yandan ölümlü veya yaralanmalı iş kazalarından doğan tazminatlar, sigortanın düşük gösterilmesi ya da çift bordro uygulamasından doğan hak kayıplarının telafisi… gibi hususlarda da İşçi Avukatı müvekkilinin haklarının korunması adına hizmet vermektedir.

 İş Hukuku Avukatı Tutmanın Avantajları Nelerdir?

Çalışanlar açısından iş yaşamında karşılaşılan hukuki itilaflar hak kayıplarına neden olabilmektedir. Haksız nedenle işten çıkarılma, işyerinde psikolojik baskılar, performans düşüklüğü nedeniyle iş akdinin feshi hususlarında çözüm üretmektedir.Ayrıca çalışanın rızası dışında işlerin çalışana yaptırılması hususunda destek vermektedir. Çalışanın rızası dışında çalışma yerinin değiştirilmesi konusunda destek vermektedir. Çalışma koşullarının kötüleşmesi, işçinin zam veya terfi haklarının kullandırılmaması gibi konularda destek vermektedir. Yıllık ücretli izinlerin kullandırılmaması, fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi gibi pek çok konuda yaşanılan maddi veya manevi kayıpların telafisi sağlar. İş Hukuku alanında deneyimli bir iş avukatı aracılığıyla söz konusu ithilaflar çözülebilmektedir. Bu noktada iş hukuku avukatı sizin haklarınızın gasp edilmesinin önüne geçilmesi adına hukuki süreç yönetimini profesyonel bir şekilde yerine getirecektir.

İşçi Avukatı İstanbul

İstanbul Bakırköy’de bulunan hukuk büromuzda İş Hukuku alanında deneyimli, işçi haklarının savunulması ve çalışanların mağduriyetlerinin giderilmesi sağlar. Titizlikle hareket eden işçi avukatları tarafından hukuki hizmet verilmektedir. İşçi ve iş hukuku avukatı kadromuz ile çalışma yaşamına dair yaşadığınız hukuki anlaşmazlıkların çözümü için bizimle iletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz.

5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 + = onyedi

Sorunuz mu var?