0555 687 39 65
info@halilibrahimcelik.av.tr

Gayrimenkul Avukatı

Miras, Bilişim, Ceza, Aile ve İş Hukuku Avukatı

Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku, son yıllarda kentsel dönüşümün süreçlerinde yaşanılan artışa bağlı olarak gerek gayrimenkul sahiplerinin gerekse de inşaat ve müteahhitlik şirketlerinin yaşadıkları anlaşmazlıklara çözüm üreten hukuk dalıdır. Gayrimenkul avukatı olarak hizmet veren kişiler, bu alanda gayrimenkul alım ve satım sözleşmelerinin ya da satış vaadi sözleşmelerinin hukuki altyapısını sağlamaktadır. Ayrıca kira sözleşmeleri, inşaat ruhsatı ve iskan izinleri, ipotek sözleşmeleri, kat irtifakı sözleşmeleri, tapu işlemleri, inşaat sözleşmeleri, bina yönetimi ve site yönetimi sözleşmeleri, proje yönetimi sözleşmeleri, AVM yönetimi sözleşmeleri, lisans sözleşmeleri, aracılık, yabancıların mülk edinmesi, Gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin işlemler ve sözleşmeler … gibi bir çok hukuki işlemi yerine getirebilmektedir.

Gayrimenkul Avukatı İstanbul

Hukuk Büromuz, Gayrimenkul ve İnşaat Hukuku alanında uzmanlaşmış kadromuz ile söz konusu hususlarda yaşanabilecek hak kayıplarının telafisi noktasında ya da önleyici hukuk hizmeti vermektedir. Taşınmazların konu olduğu davalarda hukuki bilgi ve tecrübe hak kaybı yaşanmasının önüne geçebilmektedir. Bu sebeple gayrimenkul ve inşaat hukuku alanında yaşanabilecek itilafların çözümü noktasında uzman bir inşaat hukuku avukatı tarafından destek alınması önerilir. Sürecin profesyonel olarak çözümünü ifade edecektir.

Gayrimenkul ve inşaat hukukuna konu olan uzlaşmazlıklar sonucu mağdur kişiler büyük meblağlarda maddi kayba uğrayabilmektedir. Bu nedenle taşınmazlara ilişkin dava süreçlerinde, uzman bir gayrimenkul avukatı tarafından hukuki danışmanlık alınması önerilir.Hatta sürecin gayrimenkul avukatları ile yürütülmesi mutlak fayda sağlamaktadır.

İnşaat Hukuku Avukatı Ne Yapar?

Konut, İşyeri, Arsa… gibi taşınmazlar ile ilgili olarak ortaya çıkacak davalarda davanın konusunu oluşturan hukuki itilafların çözümü görevini üstlenmektedir. Gayrimenkul avukatı aynı zamanda olası hak kayıplarının önlenmesi adına önleyici hukuk hizmeti de sağlamaktadır. Uzman bir gayrimenkul hukuku avukatı, satış vaadi sözleşmesi, alım ve satım sözleşmeleri, kat mülkiyeti kanunundan kaynaklanan sorunların çözümüsağlar. Kira sözleşmesinin hazırlanması, kentsel dönüşüm hukuku, ipotek ve rehin tesisi, yabancıların gayrimenkul edinmesi işlemlerini gerçekleştirir. Tapu işlemleri gibi taşınmazların konu olduğu bir çok uzlaşmazlıkta hukuki destek sağlar.
Bu noktada avukat müvekkillerinin yalnızca dava sürecinde yaşadıkları hak kayıplarının telafisini sağlar. Diğer yandan ileriki dönemde yaşanması muhtemel hukuki sorunların engellenmesi adına da önleyici hukuk hizmeti vermektedir. İlerde gerçekleşebilecek sorunlara ilişkin sözleşme hazırlanması, bu sözleşmelerin denetlenmesi ve uygulanması adına da gerek bireylere gerekse de şirketlere hukuk hizmeti vermektedir.

  • Kira Sözleşmelerinin Hazırlanması ve Kiracıların Tahliyesi (Tahliye Davası)
  • Gayrimenkul Ortaklığının Giderilmesi (izale-i şuyu)
 • Yabancıların Gayrimenkul Edinmesi
4.20 avg. rating (86% score) - 5 votes

4 cevap

 1. Derya dedi ki:

  Merhaba. 98 de sozlendik. Kayınvalide min üzerine tapulu olan arsanın üzerinde kaba inşaat tek katli bi ev vardı.biz sozluyken içini yaptırdık ve 99 da evlendikten sonra oturduk. Bütün düğün takılarını ,bu evi yaparken malzemeleri aldığımız nalbura verdik.2001 de gorumcem üstüne ev yaptı hala oturuyor. 2002_2003 de 3. Ve 4. kati biz yaptık. 2012 de esinle anlaşmalı bosandik .kayınvalide 3. katın benim 4.katın ise eşimin olduğunu söyledi. Protokolde bu evler yok fakat kimin üstüne ne varsa onun üzerinde kalacağı, taki ziynet tazminat vs. istemediğini mal tasfiyesinden bulunduğumuz yazıyor. Bu evler ,kayinvalidemin üzerine olduğu için protokolde yazmadik.. 2 çocuğumuz var. 2014 de baska biriyle evlendi.ondnda 3 çocuğu var.simdi bunlar 4. katta oturuyorlar ve benim olduğunu söyledikleri evinde kiraya vermisler.bu kirayida eski eşim alıyor. Bu evliyken yapilan bu evlerden hakkımı istiyorum ama vermiyorlar.katkı payı alacağı yada edinilmiş mal olarak.bana yardimci olursaniz sevinirim. Çocuklarımın ve benim hakkım yeniyor.

 2. Hüseyin dedi ki:

  Edirnede İnternet uzerinden edirnede bulunan bi araciyla ev kiralamak istedim ve evi tutmasi icin telefonda konuştuk emlakci benden 1400 komisyon istedi ve bende internet araciligiyla emlakcinin calisan elemanina gönderdim , aksaminada evi gidip gordum, bir gece eşimle orda konakladim ve ertesi gun sabah evi beğenmediğimi tutmak istemedigimi emlakciya bildirdim emlakcida 700 lirasini keserim geri kalan 700 tl yi vermem dedi arada herhangi bir sozlesme yok ew sozlesmesi yok sadexe internet uzerinden aciklama yapilmadan gonderilen 1400 tl komisyon parasi var komisyon paramin hepsini almam mumkunmu acaba simdiden cok tsk ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− 3 = beş

Sorunuz mu var?