0555 687 39 65
info@halilibrahimcelik.av.tr

Şirket Avukatı

Miras, Bilişim, Ceza, Aile ve İş Hukuku Avukatı

Şirket Avukatı,Hukuk Danışmanlığı,Outsource Hukuk Danışmanlığı,Şirket Avukatlığı,Dışardan Hukuk Desteği,Şirketlere Hukuk Hizmeti,Firmalara Hukuk Danışmanlık

Ekonomik sistemin her geçen gün gelişmesi karşısında şirketler, bir çok hukuki ihtilaf ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu anlamda, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Vergi Hukuku gibi hukuk dalları ile ilintili olarak şirketlerin avukatlık desteği ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Günümüzde bir çok şirket, bünyesinde hukuk departmanı oluşturmak yerine, Şirket Avukatı hizmetini dışarıdan (outsource) olarak temin etmektedir. Outsource Hukuk hizmeti almak, şirketler için kendi işine odaklanma ve gerek duyulan hukuk hizmetini uzmanlara bırakma adına oldukça yararlıdır.

Şirket Avukatı Ne Yapar?

Uzman bir Şirket Avukatı, birlikte çalıştığı firmanın açılışından kapanışına kadarki süreçte karşılaşacağı tüm hukuki sorunların çözümünü sağlar. Ayrıca bu süreçte karşılaşılması muhtemel sorunları önleyici hizmet verir. Öncelikle bir şirketin ticari faaliyetleri sürdükçe hukuki sorunla karşılaşma olasılığı her zaman vardır. O yüzden şirket avukatının görevlerinin başında şirketin karşılaşabileceği sorunların önüne geçebilmek adına önleyici hukuk hizmeti sağlamaktır. Şirketin ticari faaliyetlerine ilişkin sözleşmelerin hazırlanması, ihtiyaç duyulan hukuki bilgilerin  şirkete aktarılması, hukuki altyapısı olmayan konuların yeniden düzenlenmesi gibi bir çok durumda önleyici hukuk hizmeti outsource Şirket Avukatı tarafından sağlanır. Şirket avukatlığı hizmeti veren hukuk bürolarının bir diğer görevi ise, hali hazırda devam  eden şirket alehine açılmış davaları yürütme ve şirket lehine dava açmaktır. Bu noktada şirketin İş Hukuku, Şirketler Hukuku, Vergi Hukuku, İcra İflas Hukuku… gibi çeşitli hukuk dalları esaslı ihtilafların çözümünü sağlanması adına dışarıdan hukuk desteği veren Şirket Avukatı bir çok firma tarafından günümüzde tercih edilmektedir.

Outsource Hukuk Hizmeti

Yılmaz&Çelik Hukuk Danışmanlığı Bürosu olarak ticari faaliyet yürüten anonim, kolektif, limited, komandit ve kooperatif şirketlere dışarıdan hukuk desteği sağlamaktayız. Her firmanın faaliyet alanı ve amacı farklı olduğundan ihtiyaç duyulan hukuki destek de farklılık göstermektedir. Şirketinizin hangi noktada hukuki desteğe ihtiyacı olduğu, olası hukuki ihtilafların nasıl önlenmesi gerektiği, karşılaşılan hukuki sorun ile ilgili olarak izlenmesi gereken hukuki yolların neler olduğu gibi bir çok hususta şirketlere yıllardır hukuk danışmanlığı sağlamaktadır. Büromuzda şirket avukatlığı konusunda deneyimli ekibimize ulaşmak ve ayrıntılı bilgi almak için iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


yedi − 7 =

Sorunuz mu var?