0555 687 39 65
info@halilibrahimcelik.av.tr

İcra Avukatı

Miras, Bilişim, Ceza, Aile ve İş Hukuku Avukatı

icra avukatı, icra avukatı İstanbul, İcra avukatı arama, icra avukatı arıyorum, icra avukatı Bakırköy, İcra davası avukatı, icra takibi

Borcunu ödemekten imtina eden ve ya borcunu zamanında ödemek istemeyen bireylere karşı, alacaklı kişinin talebi üzerine icra müdürlüğünde yapılacak işlem neticesinde, devlet tarafından borçlunun borç yükümlülüğünü yerine getirmesi icra olarak ifade edilir. Alacaklının zamanında ve eksiksiz olarak alacağını tahsil etmesi icra takibi sürecini doğru bir şekilde yürütmesi ile mümkün olabilmektedir. Bu noktada deneyimli ve icra hukuku alanında bilgi sahibi bir uzman icra avukatı tarafından hukuki destek alınması önemlidir. İcra avukatı müvekkilinin alacağının tahsili ile ilgili olarak yaşanabilecek hak kayıplarını önleyebilecek hukuki tecrübeye sahip olmalıdır.

İcra Davalarında Avukat Tutmak Zorunlu Mudur?

Hayır, icra takipleriniz için avukat tutma zorunluluğunuz yoktur. Fakat icra zor bir süreçtir ve alacağınızın tahsili her zaman mümkün olmayabilir. Burada hukuki anlamda doğru adımların atılması alacağınızın tahsilini kolay bir şekilde yapmanıza olanak sağlar. İcra avukatı tutmak her ne kadar zorunlu olmasa bile, yasal sürecin etkili bir şekilde yürütülmesi ve yaşadığınız maddi kaybın telafisi adına icra avukatı tarafından desteklenmeniz önerilmektedir. İcra hukukunda usul oldukça önemlidir. Bu yüzden hukuki bilgiye sahip olmayan kişilerin usul yönünden yapacakları yanlışlar onların alacakları ile ilgili olarak hak kaybı yaşamasına neden olabilmektedir. İcra avukatı ise, gerek deneyimi gerekse de hukuki bilgi açısından icra takibini kusursuz olarak yürütebilir.

Avukat Ne Yapar?

İcra avukatları müvekkillerinin icra sürecini hukuka uygun bir şekilde yürütmektedirler. Burada bilinmesi gerekir ki avukat yalnızca alacaklı kişi için değil borçlu için de gerekli olabilmektedir. Borçlunun da icra sürecini doğru bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Özellikle itiraz süreleri, borca itiraz, kötü niyetli açılan icra davalarına itiraz gibi süreçlerde borçlu açısından da  avukat ile hukuki süreci yürütmek gerekir.

Alacağın tahsili veya borca itiraz hem maddi hem de manevi anlamda tarafları yıpratan bir süreçtir. Bu süreci icra avukatı aracılığı ile yürütmek, maddi manevi kayıplarınızın önüne geçeceğinden icra avukatları ile hukuki aşamanın takibi gereklidir. Avukat alacaklı ile çalışıyor ise, müvekkilinin maddi kaybını telafi etmek maksadıyla hizmet verir. Borçlu ile çalışan avukat ise, müvekkilinin iddia edilen borçtan kaynaklanacak haksızlığını bertaraf etmek amacıyla hizmet verir.

icra Avukatı İstanbul

İstanbul’da ikamet eden bireylerin icra ile ilgili süreçlerinde deneyimli bir avukat ile süreç yönetimi yapmaları önerilir. Burada icra avukatı İstanbul içerisindeki icra işlemlerinin hızlı bir şekilde yürütülmesine mutlak katkı sağlayacaktır. Özellikle İstanbul’da binlerce icra takibinin olması nedeniyle süreçler oldukça uzun olmakta ve bu durum icralık olan kişiler tarafından maddi bir sorunun yanında manevi anlamda da yıpranılmasına neden olmaktadır.  İstanbul’daki icra avukatları aracılığıyla icra takibi sürecinin yerine getirilmesi gerek alacaklı gerekse de borçlu açısından faydalı olacaktır..

Bizimle İletişim‘e geçin

5.00 avg. rating (100% score) - 6 votes

2 cevap

  1. […] ve iflas Kanunu hakkında deneyim sahibi uzman bir icra avukatı ile senet tahsilatı yapılması, yaşanılan maddi zararın hızlı bir şekilde giderilmesi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 + = on

Sorunuz mu var?