0555 687 39 65
info@halilibrahimcelik.av.tr

Kıdem Tazminatı Avukatı

Miras, Bilişim, Ceza, Aile ve İş Hukuku Avukatı

Kıdem Tazminatı Avukatı Halil İbrahim ÇELİK

Kıdem tazminatı, ülkemizde iş güvencesinin temel unsurlarından birisi olup, kimler kıdem tazminatı alabilir diye merak edenler için “kıdem tazminatı şartları” yazımızda hangi durumlarda kıdem tazminatı alınabileceğine daha önce değinmiştik. Kıdem tazminatı alma şartlarını yerine getiren bireyler açısından bu süreçte herhangi bir hak kaybı yaşanmaması adına sürecin doğru bir şekilde yürütülmesi önemlidir. Zira kıdem tazminatının eksik alınması veya hiç alınmaması durumlarına oldukça sık rastlanmaktadır. Kimi zaman kıdem tazminatının yanlış hesaplanmasından kaynaklanmaktadır. Kimi zamanda işverenin kıdem tazminatını ödemekten imtina ettiği durumlarda bireyler hak kaybı yaşamaktadır. Kıdem tazminatı avukatı olarak hukuk büromuz, yaşanılan hak kayıplarının telafisi ya da hak kaybı yaşanmaması adına hizmet vermekteyiz.

Kıdem Tazminatı Avukatı Ne Yapar?

İş hukukunun tanımış olduğu kıdem tazminatı hakkının korunabilmesi için iş akdinin feshi sürecinde bireylerin olası hataları kıdem tazminatının yanmasına neden olabilmektedir. Kıdem tazminatı almaya hak kazanan kişiler açısından, kıdem tazminatı miktarının eksik veya hatalı hesaplanması bireylerin maddi kaybına neden olabilmektedir.
Kıdem tazminatı avukatı olarak hukuk büromuz işçinin yasal hakkı olan kıdem tazminatı hakkının korunması ve eksiksiz bir şekilde tahsil edilmesi adına müvekkillerine hizmet vermektedir. Kıdem tazminatı alma şartları ve kimlerin kıdem tazminatı alabileceğine daha önceki yazılarımızda değinmiştik. Bu noktada iş akdi sonlandırılan veya haklı gerekçeyle iş sözleşmesini feshetmek isteyen kişiler için kıdem tazminatından mahrum kalmamak için hukuki sürecin doğru bir şekilde yürütülmesi önemlidir.

Kıdem Tazminatımı Nasıl Alabilirim?

Hukuk büromuz, kıdem tazminatından yararlanmak isteyen bireylerin, bu haklarının korunması adına avukatlık hizmeti vermektedir. Kıdem tazminatımı nasıl alabilirim diyen bir kişi için öncelikle iş hukukunda belirtilen kıdem tazminatı alma şartlarını yerine getirip getirmediğinin belirlenmesi gerekir. Bu şartların neler olduğunu “kıdem tazminatı alma şartları” yazımızdan okuyabilirsiniz. Kıdem tazminatı avukatı sizin yasal haklarınızın korunması ve olası hak kayıplarınızın önüne geçilmesi adına hizmet verir. Süreci doğru bir şekilde yürüterek, kıdem tazminatınızı almanıza yardımcı olmaktadır. İletişim sayfasından e-posta ile veya belirtilen telefon numarasından bize ulaşarak kıdem tazminatı hususunda avukatlık ya da danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Kıdem tazminatı ile ilgili diğer yazılarımız;

Kıdem Tazminatı Alma Şartları?

Taşeron İşçi Kıdem Tazminatı

İstifaya Zorlanan Kişi Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

İstifa Eden Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

Sigortası Düşük Gösterilen Kişi Kıdem Tazminatı Alabilir Mi?

5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

Bir cevap

  1. Adem Ertugral dedi ki:

    İyi gunler ,9 yıldır kamu bankasında çalışmaktayım 1 ay önce satış personeli iken , pozisyonum herhangi bir teblig gelmeden düşürüldü bulunduğum bankanın hem özel sandıkta biriken tutarı hemde kıdem tazminatımı alabilir miyim , ayrıca böyle bir dava açtığım zaman avukatlık ücreti ne kadar tutar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


dokuz − = 5

Sorunuz mu var?